בית אודות לקוחות ממליצים צור קשר
תחומי התמחות
חמשת העקרונות
יעוץ ארגוני
אימון אישי
O.D.T
הכנות למבחני מיון ומרכזי הערכה
סדנאות, הרצאות וקורסים
ייעוץ למסעדות
מאמרים
חברת לדעת
פיתוח ארגוני
דודי גורין ייעוץ ארגוני - יעוץ ארגוני

ייעוץ ארגוני - יעוץ ארגוני

דודי גורין ייעוץ ארגוני - יעוץ ארגוניייעוץ ארגוני הינו תהליך בתוך ארגון אותו מבצע יועץ חיצוני או פנימי המוגדר ומוסמך לכך. תהליך זה מיועד לשפר ולקדם מצב קיים של ארגון. עבודת ייעוץ ארגוני כוללת פעילויות ייעוץ, הכשרה וליווי של בעלי תפקידים שונים בהקשר פנים ארגוני ובין-ארגונים. בעבודות השונות שמבצעים היועצים הארגוניים, ניכר עניין עקבי במפגש שבין האדם לארגון וההתנהגות הארגונית שבו.
ייעוץ ארגוני מכיל בתוכו מספר תחומים מרכזיים וייעודיים:

 • קביעת חזון ומטרות לארגון- בחירת דרך וכיוון המחייב את כלל העובדים בארגון - יעוץ ארגוני.
 • שיפור ופיתוח האפקטיביות של הארגון – הגדרה זו באה מתוך התפיסה שארגונים מעוניינים להגיע ליעילות מרבית - יעוץ ארגוני.
 • עיסוק בתרבות הארגונית וב"שפה" בה מדברים בארגון - יעוץ ארגוני.
 • ייעוץ ארגוני עוסק בתשומות ובתפוקות, תהליכי קבלת ההחלטות בארגון, פתרון בעיות, יישום ידע ונהלים ואימוץ תיאוריות ניהוליות - יעוץ ארגוני.
 • מיקוד ביכולות ומיומנויות העובד והמנהל: הנעת עובדים, פיתוח מנהיגות בניהול, תקשורת פנים ארגונית, אימוץ ובנייה אסטרטגיית ניהול, גיוס כ"א, הגדרות תפקיד, מיקוד בתוצאות- תפוקות, מיקוד ב"דרך"- תשומות ועוד.
 • ניהול ושימור ידע, התבוננות החוצה מול המיקוד הפנימי, ארגון לומד ( משנות ה- 90 ).
 • להלן מספר הגדרות נוספת לייעוץ ארגוני, לפי  דר` אתי בן זיו, יו"ר איפ"א לשעבר, והדמות אשר פתחה את עיני למקצוע, לה אני חייב הרבה.
 1. Development Handbook &Human Resources Management -  פ.א.  הוא תהליך מתוכנן של פיתוח ארגון כך שיהיה אפקטיבי יותר בהשגת המטרות הנחשקות שלו.
 2. אוניברסיטת קליפורניה - פ.א. הוא השדה והעשייה שממוקדים באספקטים שונים של  חיי הארגון, כאלה שכוללים: תרבות, ערכים, מערכות והתנהגות. המטרה של פ.א. היא להגדיל את האפקטיביות והבריאות הארגונית באמצעות התערבויות מתוכננות ביחסים ובפעילויות. לרוב הפנייה לפיתוח ארגוני מתרחשת כאשר הארגון עובר שינוי.
 3. US government office of Personnel Management - פ.א.  הוא יישום של עקרונות ושיטות של מדעי ההתנהגות כדי להגדיל את האפקטיביות הארגונית.
 4.  אוניברסיטת מסצ`וסטס - פ.א. הוא שדה ניהול שמתמקד בעזרה לארגונים לפתח את  הפוטנציאל שלהם.
 5. ASTD American Society for Training and Development - פ.א. הוא תהליך מתוכנן  של ארגון כך שישיג את המטרות שאליהן הוא שואף. זה שונה מפיתוח משאבי אנוש כיוון  שאלה האחרונים ממוקדים בצמיחה אישית של אנשים בעוד שפ.א. מתמקד בפיתוח מבנים, מערכות ותהליכים בתוך הארגון שמשפרים את האפקטיביות שלו .
בנוסף, דר` אתי בן זיו מונה 5 פרמטרים המרכיבים את יכולותיו ומקצועיותו של היועץ הארגוני: ( מאת אורי גלוסקינוס, חבר כבוד של איפ"א והיו"ר הראשון שלה ).
 1. להיות דיאגנוסטיקן/ מאבחן מעולה .
 2. בעל יכולת לפענח את הנחות היסוד של הארגון.
 3. להבין את הענף/המגזר שבו פועל הארגון, מי הם הכוחות ששומרים על היציבות ומי הכוחות שדורשים שינוי, וכיצד אפשר להגיע לתובנות ומסגור חדשים ייעוץ ארגוני.
 4. לנהל דיאלוג עם לקוחות בגובה העיניים גם במישור האישי וגם במישור הקבוצתי ייעוץ ארגוני.
 5. לחיות בעמימות, לאמץ גישות מזרחיות, ללמוד, ללמוד, ללמוד ייעוץ ארגוני.
לא לכל ארגון קל לקבל את היועץ הארגוני, השטיח האדום אינו פרוס בהגעתנו אליו, צריך נכונות ופתיחות של הנהלת הארגון על מנת לאפשר ליועץ לעבוד באופן חופשי ולתת לתהליך להצליח. הארגונים אותם חברת "דודי גורין- פיתוח ארגוני" מלווה אינם שונים מהמקבילים שלהם, גם בהם אנו נתקלים בקשיים. הערך המוסף שלנו הינו ביכולת ליצור אווירה וסביבת עבודה "מאפשרת", שבזכותה אנו מצליחים להניע את תהליך ייעוץ בארגון או ייעוץ ארגוני. 

 

כל הזכויות שמורות דודי גורין © 2009
בניית אתרים: ITdesigns      עיצוב אתרים: Studio Amodu